Hlavní stránka Nabídka Schémata Software Diskuze Kontakt English
Archiv diskuzí od roku 2005

Harmonické a iné rusenia

Zpět na seznam diskuzí


Hajajaja, 3. května 2007, 14:36
Re: Re: Re: Re: Re: re: Migho88.6 - Reagovat

Ale pujde. Jde uz amatersky vysilat DVB-T s DAB taky nebude vetsi problem, ovsem nebude to nic jednoducheho.. Jinak nevim co na ty "nabuseny" FM je za hodnoty... Dynamicky tak po.... signal. Videl jsem nedavno budiky modulace - ani se nehnou, rucka jak pribita tesne pred modulacni spickou.
A co se tyce digitalnich kompresnich technologii - jde jen o to jak je to nastavene a jaky datovy tok je pouzity. Apropo jak myslite, ze se modulace dostava do vysilace? Vetsinou jsou to minilinky s 2Mbits prispevky a doplnene vhodnym kodekem, pripadne CZlink satelitni distribuce ( digitalni) A slysite snad nejake "bufferování, ostré výpadky, kompresní artefakty a podobný nepřirozený digitální humus" ?
Honza, 3. května 2007, 16:19
Re: Re: Re: Re: Re: Re: re: Migho88.6 - Reagovat

Nemohu souhlasit s takovou obhajobou digitálního vysílání. To totiž není o vyšší kvalitě, jak je lživě podáváno, je to jen o penězích, jako bohužel všechno. V tomto případě je to o tom, jak do pásma namačkat co nejvíc a co nejvíc na tom vydělat. FM vysílání plní svou funkci dobře (vyjma ČR, kde je regulováno zmrdy). Chápu, že při těch zvratcích, které se u nás na FM hrají, je touha jít někam "jinam". Jenže pokud tomu bude vládnout současný systém, tahle posraná RRTV, tak se žádný kvalitativní posun konat nebude. Pro pirátské vysílání bude DAB vhodný teprve tehdy, až bude rozšířenost a škála přijímačů jako je nyní u FM. A to nebude nikdy. Spíš to vidím tak, že bude FM a vedle něj deset až dvacet alternativních digitálních způsobů distribuce. Pak nějaký kripl rozhodne o tom, že FM skončí a tím dojde k definitivnímu zániku rádia, jak jej známe.
Hajajaja, 6. května 2007, 23:08, 83.208.249.219
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re: Migho88.6 - Reagovat

Jenomže já jsem nic neobhajoval! Přečti si ten můj příspěvek ještě jednou! Jen jsem vyzvedl necnost FM signálu prohnaného kompresory tak, že už to nemá žádnou dynamiku! Naopak Ty do čistě technickeho téma vnášíš "politiku" , peníze a zmrdy.... :-(
Já stále stojim za tim, že pokud bude mít DAB pořádný datový tok, bude lepší než FM ( co se táče kvality vlastního nf signálu po demodulaci) a je v tom jednoznačně budoucnost. Stejně tak jako u DVB-T. Nehledě na obsah toho co se bude vysílat. Beru to jen čistě technicky. A komerční DAB RX může za pár let stát pár desítek korun, zvlášť když se bude vyrábět někde v číně po kontejnerech :-) Nakonec sám jsi napsal, že do pásma lze nacpat mnohem více relací. Ono se to dá prezentovat i obráceně: Při stejné šířce pásma dostaneme mnohem kvalitnější relaci....
To že se sem tlačí digitál z každé strany a dříve nebo později ( může to být i horizont 10 let) tu bude digi převládat je jen důsledek technického pokroku a potřeb. Nakonec už taky dávno nejezdíme na koních ale máme auta na benzín :-)
Honza, 7. května 2007, 09:27
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re: Migho88.6 - Reagovat

Politiku ani peníze do toho netahám. To je prostě nedílná součást tohoto problému a nelze to přehlížet. Z čistě technického pohledu to vypadá jinak než z pohledu drsné reality. A ta realita je bohužel hlavně o penězích a špíně. Jsem přesvědčen, že zavádění nových technologií ve skutečnosti způsobí jen další úpadek rádia. Sice se bude cosi vysílat, ale se skutečným rádiem už to nebude mít nic společného. V době, kdy u nás rozhlasové vysílání defacto ovládá mafie, už je ten boj prohraný.
Disney, 7. května 2007, 23:19, 87.197.138.245
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re: Migho88.6 - Reagovat

Každá "výhoda" má i své temné stránky. Nejezdíme na koních, máme autá na benzín - ale se zapomíná, že s autama máme i hafo vážných problémů (skleníkové plyny, drancování planety - ropa, další "neduhy"...). Myslím, že to bude podobně i s A versus D.
Honza, 8. května 2007, 11:46
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re: Migho88.6 - Reagovat

Já chci hlavně upozornit na fakt, že přes technické nadšení se zapomíná na to prvotní a to je obsah vysílání a jeho kvalita. Podmínky v ČR jsou v tomto směru katastrofální, zejména zásluhou systému regulace vysílání. Pokud se nezmění tento základ, nedá se na něm stavět nic rozumného. Vemte to i z jiného pohledu. Cca od roku 1998 do dneška se podařilo náš éter zasvinit trojnásobným množstvím vysílačů!!! A teď si zodpovězte otázku: programový výběr se od té doby a) zvětšil b) zmenšil. Nebo jiný příklad. Kdosi se nechal slyšet, že když tu bylo možné přijímat jen pár televizí, dalo se na něco koukat. Dnes může přijímat 30 televizních programů a jen přepíná a přepíná, aniž by tam bylo něco rozumného. Potenciál tvorby kvalitního obsahu je vždy omezený. Tím, že se ještě více rozmělní mezi hromadu programů, z něj vlastně nic nezbyde.
Migho88.6, 9. května 2007, 16:11, 213.151.228.234
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re: Migho88.6 - Reagovat

To som rad,ze ste sa pustili do tematiky digitalu.Proti T-DAB v zasade nic nemam no z DVB-T sa my stavaju vlasy.Mnoho "odbornikov" tvrdi ze dvb-t je ovela odolnejsie voci ruseniu, ale nespominaju ze iba za predpokladu, ze pouziju robustny mod a to sa rovna mensej rychlosti datoveho toku a to sa rovna mensej kvalite, teda aspon za predpokladu, ze jeden datovy tok bude obsahovat aj 5 tv programov a brania sa tym ze po starte oficialneho vysielania sa pocet tv v jednom mux-e zmeni na 3 maximalne 4, no nehnevajte sa ale pri prenose z opery to moze byt ok ale pri dynamickom akcnom filme alebo pri sportovych podujatiach to musi byt hroza.Ja osobne sa chcem postit do stavby vysielaca na DRM http://drm.org/ na kratke vlny a netrpezlivo cakam na spustenie DRM vysielania dalsich stanic.Na nete sa povaluje super freeware program DReaM, kt. vie DRM prijmat aj vysielat-staci mat zvukovku.
jo.ne, 30. května 2007, 09:07
Rušení televize - Reagovat

Nevíte čím by to mohlo být?
V kuchyni mám televizi-někdy jí začne něco rušit(vypadá to, že se do toho plete jiná televize nebo snad i někdy rádio)-to rušení je asi tak 1-2 minuty a pak to je pryč. Ale přišli sme na zlepšovák, že když zapneme a vypneme světla tak to rušení přejde hned. Nevíte čím by to mohlo být? Nebo jak to rušení odstraním. Děkuji
Honza, 30. května 2007, 10:05
Re: Rušení televize - Reagovat

Možná zakmitává anténní zesilovač nebo jiný zesilovač v televizi. Pak je to ovšem na servis.
jo.ne, 30. května 2007, 14:20, 147.228.209.174
Re: Re: Rušení televize - Reagovat

zkoušeli jsme i jinou anténu-a bez výsledků. Dokonce ani jiná televize nepomohla-stále to ruší.
Milan, 24. září 2007, 08:38, 91.127.33.6
400mw - Reagovat

Ja som namiesto tranzistora bc547 pouzil Tranzistor BF257 tym sa moj oscilator stal stabilnejsim.A namiesto tranzistoru BFR91A som puzil tranzistor BF259.Tym aj medzifrekvencný koncovy stupen sa stal lepsim ako pri pouziti toho povodneho.A koncovy stupen 3tí som nehal BFR96.Signal som s malickym dipolom nameral asi 2,5KM.S tymto zapojenim je zapojenie stabilne a silne.S pozdravom Milan
Disney, 16. října 2007, 16:32
jak se VF zesilovače dělají dneska - Reagovat

Před chvíli tady na VUTčku jsem byl na přednášce Vysokofrekvenční a mikrovlnné techniky, a pán nám popisoval blokové schéma jistého VF zesilovače (které popsal tak jak je název této správy). Jednalo se o zapojení, kdy dva stejné zesilovače ve třídě B jsou buzeny v protifázi, a na výstupu se jejich výstupy sečtou (zřejmě znovu po invertaci fáze jedného ze signálu). Velká výhoda takovéhoto zapojení je prý to, že ten výstupní signál (po sečtení) neobsahuje z principu činnosti sudé harmonické složky, a také se tímto zapojením zcela potlačí 3. harmonická složka. Co znamená, že na výstupu kromě zákl. harmonické máme jenom 5. harmonickou a další liché. A ty už jsou amplitudově jednak malé, a jednak se dají velmi snadno odfiltrovat díky jejich velké vzdálenosti od zákl. harmonické.
Co vy na to? Nebyla by to paráda použít na naše účely? (i za cenu větších strát - třída B nikoliv C)
AlvA, 16. října 2007, 21:37, 193.165.105.29

Pouzivat zesilovace ve tride B pro FMku je zbytecny mrhani vykonem. I v profesionalni technologii se pro tedle druh provozu pouzivaj zesilovace v C. Na odfiltrovani vyssich harmonickejch se pouziva Pi nebo T clanky s civkama z postrobrenyho dratu a jakostni kondiky. U jednocinnejch zapojeni se vystupni filtr doplnuje este zadrzi se seriovym rezonancnim obvodem naladenim na 2. harmonickou, kterou by s dostatecnou ucinnosti nemusel Pi nebo T clanek vodfiltrovat.
Luboš, 22. října 2007, 21:22, 85.71.229.234
Rušení analog. signálu - Reagovat

Poraďte mi-Něco mě /i sousedům/ ruší asi 3 týdny tv.Projevuje se to mírně šikmými pruhy vodorovně,a výpadky zvuku,na všech kanálech.Na čt 1 jsou pruhy zubaté.Rušení jsem pozoroval pouze přes den,8-10h nebo večer 16:30-20:00 ,nepravidelně-např.10s rušení-přestávka,další rušení 5s. atd.Informoval jsem již ČtÚ.O víkendu se rušení neprojevuje.také na digitál. přijímači se to neprojevuje.Může to dělat anténa internetu o 3 domy dál?
AlvA, 23. října 2007, 18:00, 193.165.105.29

Internet jede na .5GHz a vejs, takzej e to dost malo pravdepodobny. Takovyhle ruseni dela nejakej zdroj, kterej je frekvencne blizkej prijimanymu TV kanalu. Nenaspal si, jaky zpusobem TV prijimas. Zda jde o individualni prijem, kde chytas programy predevsim v UHF a max jeden program na VHF nebo jedes na spolecnou antenu, kde se to vsechno prevadi to VHF. Pokud vsechno prijimas na VHF popripade to ruseni se projevuje na programu, kterej vwe vhf prijimas (vetsinou vo nic nejde, pac na VHF je jenom Nova, jejiz sledovani je dle meho nazoru zbytecna ztrata casu), tak je dost pravdepodobny, ze zdrojem ruseni je nejakej nevodfiltrovanej spinanej zdroj vod cehokoliv a to se dost blbe hleda. Jedina moznost je se projit po okoli a u jednotlivejch elektrickejch pripojek vytahovat pojistky nebo vypinat hlavni jistice, ale nesmi te u toho nekdo chytit, jinak dostanes na hubu.
AlvA, 23. října 2007, 18:01, 193.165.105.29

tam melo bejt 2.5GHz ne .5.
Disney, 23. října 2007, 18:25
Re: Rušení analog. signálu - Reagovat

Já bych to netypoval na spínaný zdroj - ty běhají na o 3 řády nižších kmitočtech. Podle toho, co Luboš píšeš - 5s - 10s intervaly, bych to typoval na klíčování nějakého radioamatéra (či už s licencí nebo bez ní) který vysílá zbastleným nevodfiltrovaným vysílačem na KV až VKV nebo kde. Sám sem doma rušil před lety CBčkem (27MHz) se 4 watty všechny kanály přijímané ze společného anténního rozvodu, pomohli filtry na vstupech toho společního zesilovače/směšovače (čili za anténami). Já bych si zavolal to ČTÚ a něch to řeší! Mají to v náplni práce!
migho88.6, 24. října 2007, 16:09, 213.151.228.234
to:AlvA - Reagovat

s tym .5GHz s mal skoro prawdu pretoze net zalozeny na flarione maka 430MHz
Luboš, 24. října 2007, 21:44, 85.71.229.234
Rušení analog. signálu - Reagovat

Děkuji vam všem za rady. Pro upřesnění-Bydlím v rod. domku, Praha,stará zástavba,antenu mam UHF na Žižkov vlastni/matraci/ bez zesilovače ,rozbočovač na 5 tv přijímačů/napojeny 3 s napájením 12v po kabelu 3.tv přes napájecí výhybku. Na digitál půlmatraci,bez zesilovače ,6m od té na analog a níž.Může být zdroj před nebo za anténou? díky Luboš
AlvA, 25. října 2007, 21:50, 193.165.105.29

A proc tam mas ten zdroj, kdyz to mas bez zesilovace?
luboš, 28. října 2007, 22:18, 85.71.229.234
zdroj 12 - Reagovat

ten zdroj napájí ten rozbočovač /zn teroz/,aby rozdělením na 4 tv neztratil sílu signálu.
AlvA, 29. října 2007, 21:30, 193.165.105.29

To je naka kravina ne? rozbocovace se prece nenapajej, to by musel bejt nakej aktivni a v tom pripade tam je jezilovac a tudiz moznej zdroj krizovejch modulaci pri jeho prebuzeni. Pokud mas primou viditelnost na vysilac, tak nepouzivej aktivni prvky v antenni soustave. signal je vetsinou natolik silnej, ze ukrmi klidne i 10 televizi, coz je pri zapocitani ztrat na rozbocovaci nakejch 13dB (v idelanim pripade 10), takze pokud chces mit na TV vstupu 60dB, koncova antenni zasuvka ma 3dB + dejme tomu dalsi 3dB na koaxech, tak ses na nakejch 80dB na antene a to v praze pri primy viditelnosti na vysilac neni zadnej problem. tedka sem delal antenu na Zvahove, kde sem pouzil tu nejdelsi Iskru (to je neco podobnyho jako Xcolorka) a po rozboceni na 8 televizi mam na zasuvce 70dB/uV. Predminulej tejden sem daval antenu v Podbabe pod strechu a bylo na ni 85dB, takze jestli takovejhle signal jeste zesilujes ak se pak nediv, ze ti do toho leze kde co. Dej tam pasivni rozbocovac a budes mit s nejvetsi pravdepodobnosti po problemu.
Luboš, 1. listopadu 2007, 22:19, 85.71.229.234

Bez toho zesílení to nejde.anténa je sice na vysílač,ale skrz několik domů ,jsme nízký dům funguje to tak bez chyb 8let..Ale zjistil jsem ,co to asi dělá-lékařský přístroj v sousedství,pracuje na40.68 MHz.při funkci toho přístroje jsem s nimi byl na tel.a dělalo to přesně,když řekli že to běží.Prý to prověří.Koukám ted na digitál,ten má svou ant.,do tv scartem.Musím ale odpojit tu druhou anténu od tv.Jinak to slabě ruší.Ruší to i video při přehrávání.
Disney, 2. listopadu 2007, 07:49

Cože? Ruší to video při přehrávání? Tak to musí být pořádně silný rušení...
Honza, 2. listopadu 2007, 09:45

To zas pro změnu může být vznikem zemní smyčky při současném připojení dvou antén...
AlvA, 2. listopadu 2007, 17:40, 193.165.105.29

Tak kup pasmovej slucovac VHF/UHF a vraz ho mezi antenu a rozbocovac (vystupem k rozbocovaci a antenu do UHF vstupu)
wolkow, 28. listopadu 2007, 09:00

Ahoj, u me rusi graficka karta Sapphire HD2600 Pro televizi u sousedu se STB (maji nejaky kram starej). Zakladni deska je zatim nahradni MSI G31M, 2GB Kit RAM, C2D 6750 (333 fsb)... Zacne rusit az kdyz zasunu tu kartu (integrovana nerusi) a spustim narocnou hru (demo NFS ProStreet)
Da se neco delat aby mohl pouzivat tu kartu??? Dik
luboš, 13. ledna 2008, 21:19, 85.71.229.234
rušeni UHF - Reagovat

Už jsem to odstranil,ale sám,podle ČTÚ je vše v pořádku ten přístroj je schválen.S majitelkou RF liposukce taky nebyla řeč, ani o tom kdy to bude provozovat.Musel jsem to sám zjistit a vyzkoušet..Nevím tedy na co TEROZ prodává ty širokopásmové rozboč. Já to provedl takto-anténa jde do 1. tv bez ničeho,obraz ok,rušení není.Dále jde do zesilovače Televés,zesilujícího jen 4 a 5 tv pásmo.Pak se to ani dál neobjeví,jinak slabě zesílilo rušení video a byl horší obraz.
Josemajlo, 25. března 2008, 20:40, 91.127.37.122
Dosah - Reagovat

caute....aky je priblizny dosah toho 1W vysialaca co je tu na stranke ked by som ako antenu pouzil klasicky dipol? U nas je dost makka zem...antane by bola priblizne 10m nad zemou.....rovina
crescenzio, 26. března 2008, 08:58
Re: Dosah - Reagovat

Ťažko povedať, ten môj (1W, uzavretý dipól) má dosah tak 4 km. Ale raz som vyliezol na kostolnú vežu (30 m nad zemou) a mal som dosah 7 km.
anonym, 20. listopadu 2008, 09:48
wolkow - Reagovat

A jsi si jistej, že to rušení vyrábí ta graf. karta? Nemůže být, že ruší tvůj PC zdroj, když ho víc zatížíš - spustíš náročnou hru?
Frenago, 26. března 2010, 19:04, 178.41.13.xxx

Zdravým, prosím vás potreboval by so poradiť trochu z iného súka. Sorry ak som zle zaradil tento problém do témy ale nie som z oboru. Len na okraj, píšem esej o prenosovej sústave v ktorej zadaní sa mi vyskytol taký pre mňa vcelku kuriózny problém a síce, hľadám vysvetlenie druhu rušenia alebo ako to nazvať, ktoré spôsobuje u vysielacích prvkov výkonových antén(napr.UHF) degradáciu úchitov a kontaktov napájačov. Predosielam že my nejde o degradáciu spôsobenú vetrom či inými vplyvmi počasia pretože sa to týka i krytých antén. Podľa popisu ktorí mám k dispozícií, to vraj spôsobuje elektromagnetické vlnenie vyvolávajúce mechanické mikrokmiti konštrukcie žiaričov, ktoré materiál unavujú (vraj sa to v niektorích prípadoch dokonca rieši silentblokmy) . Prosím tunajších skúsených prispievateľov o nejaké vysvetlenie tohto problému, odporučenie literatúry, link alebo aspoň heslo do vyhľadávača alebo čokoľvek čo by ma niekam posunulo. (icq:625359344)

Vrelá vďaka za akúkoľvek pomoc.

Anthony, 1. května 2010, 12:21, 89.102.153.xxx
Degradace materiálů ve VF poli - Reagovat

Frenago> Podobný problém jsem objevil u mobilů kdy VF energie jdoucí do antény postupem času demagnetizovala nepříliš kvalitní permanentní magnet reproduktorku sluchátka umístěného hned vedle antény. Bohužel jsem o tom nenašel nikde ani zmínku (ani na anglicky psaném netu) a ani jsem nenašel nikoho kdo by se tím chtěl seriózně zabývat případně to popsat.
Honza, 1. května 2010, 14:04, [admin]
Re: Degradace materiálů ve VF poli - Reagovat

Tomu nevěřím. Klasické vf není UV záření nebo rentgen, vliv na materiál je spíše asi jen nepřímý, např. oteplením povrchu. Těch příčin může být celá řada a mají daleko snazší vysvětlení. Kolikrát kontakt svou různých kovů a vlhkost nadělají po čase pěknou paseku. Nebo třeba nějaký sajrajt, který se uvolňuje z gumy či plastu.
Anthony, 2. května 2010, 08:38, 89.102.153.xxx
Re: Degradace materiálů ve VF poli - Reagovat

Honza> U těch reproduktorků se projevuje stejná situace jako když odmagnetovávám šroubováky trafopáječkou. Vložím zmagnetovaný předmět do střídavého magnetického pole a plynyle snižuji (oddálením) jeho intenzitu. Co dělá mobil? Nahodí 2W, naváže spojení a zeslabuje výkon na nejmenší potřebnou úroveň. Pak je už jen otázkou zda je permanentní magnet ze samariocobaltu nebo z číny.
Frenago> Podle mého názoru je to možné. Elektromagnetické pole při špatně zvolených materiálech může způsobovat mechanické přitahování a odpuzování při vyšších výkonech v rytmu nosné. Pak stačí aby rezonance některého mechanického prvku byla dělitelem vysílané frekvence beze zbytku. Chtělo by to trošku popsat jak se chová degradovaný materiál, zda jen stačí dotáhnout šrouby nebo dochází ke změně jeho mechanických vlastností...
disney, 3. května 2010, 17:42, 85.70.233.xxx
Re: Degradace materiálů ve VF poli - Reagovat

No já slyšel už několikrát, že šrouby v starších zásuvkách 220V se po několika letech museli dotahovat, že se to povolovalo vlivem 50Hz proudu ... ?
Honza, 4. května 2010, 09:03, [admin]
Re: Re: Degradace materiálů ve VF poli - Reagovat

:D A co třeba "tečení" hliníku? V té době se používaly hliníkové dráty. Proto už se nepoužívají.
Frenago, 3. května 2010, 22:46, 178.40.1.xxx

Zdravým vás, som rád že píšete. Čo sa týka zdôvodnenia večšiny reálnych porúch na vf. technike by som sa svojim názorom prikláňal k tomu čo vyššie píše Honza u klasických aplikácií my to príde asi najpravdepodobnejšie. Môj popis ale poukazuje skôr na súvis s el.mag. vlnením spôsobujúcim mechanické mikrokmiti ako spomenul Anthony. Totiž, ono sa skutočne jedná o únavu samotného materiálu žiariča tím kmitaním vznikajú v materiále trhlinky ktoré sa časom šíria a ovplyvňujú elektrické aj mechanické vlastnosti materiálu, spôsobujú lokálne prehriatia a časom môžu žiarič zničiť. Tento efekt by mal byť významný najme v prípade veľkých výkonov a vysokých frekvencií, spomínané sú televízne vysielače u ktorých som mal predstavu že ak takýto problém existuje v praxi, tak má svoju presnú špecifikáciu a asi aj zmerané parametre ktoré by mi snáď niekto priblížil. Ako som už povedal, nie som z oboru, ale aj nakoľko sú moje vedomosti len teoretické, myslím si že vzhľadom na určité špecifiká vf. by nebolo to pravé použiť na vysvetlenie tohto problému obecné princípy zo „základov elektrotechniky“. Kolega Anthony vo svojom príspevku naznačil čosi o elektromagnetickom poly a zvolených materiáloch ako okolnostiach vzniku tohto javu (ktorý by som nenazval rušenie) čím mám pocit sa akosi dotkol jadra veci, pretože to by ma najviac zaujímalo - okolnosti vzniku mechanických mikrokmitov v podmienkach UHF výkonových žiaričov.

Znovu by som vás teda poprosil o akékoľvek info k tejto téme- vysvetlenie, odkazy, heslá, za čokolvek vám ďakujem.

Opicak, 4. května 2010, 20:00, 193.85.188.xxx
Re: Degradace materiálů ve VF poli, Anthony - Reagovat

Degradace vlivem VF pole konkretne demagnetizace napr. perm. magnetu neni mozna... Jednoduse proto ze kmitocet je prilis vysoky a vnitrni struktura materialu nestihne takto rychle reagovat na zmenu polarity pole aby ji ovlivnilo... Napr. zkuste demagnetizovat sroubovak u vysilaciho dipolu? Pujde to? Dojde bud k ohrevu materialu (vlivem dipoloveho momentu nebo protekajicim proudem v kovu vznikleho vlivem elmag. pole)
Honza, 4. května 2010, 20:33, [admin]
Re: Re: Degradace materiálů ve VF poli, Anthony - Reagovat

Dovedeno do absurdity by demagnetizaci muselo způsobovat i sluneční záření, neboť i světlo je elmag. vlnění. Přitom u toho reproduktoru je mnohem pravděpodobnější, že demagnetizaci způsobí proud cívkou, tedy ten zvukový signál. To by nebylo žádné překvapení, vždyť ty reproduktory u mobilů (kterým říkám chrchlátka) musí vzhledem ke svým rozměrů odevzdat hodně velký výkon, tedy proud cívkou bude značný. A že to brzy odejde? No a co? Tak se dnes spotřební elektronika navrhuje. Co nejnižší náklady, pořádná reklama, aby si každý myslel, že bez toho nemůže být, a za půl roku to letí do popelnice a kupuje se něco jiného.
Roman, 28. srpna 2010, 21:26, 77.104.210.xxx
Žádný volný kmitočet - Reagovat

No plánuju si sestavit nějaký 5Watt. FM Vysílač, avšak problém je, že neni volnej "opravdu" jedinej MHz. A když je, tak hned nad je další stanice (Všude ruší němci).
Tak se chci zeptat, může se něco stát, pokud budu rušit němce, co šumí?
Co to bude dělat těm, co bydlí ode mně dál?Budou jim hrát stanice naráz? nebo jen Já? ..
Toto mě spíš zajímá, neboť já pevně doufám, že nikdo Němce neladí.

Díky za odpověď .. Budoucí MegaPirát Roman.
Opicak, 29. srpna 2010, 10:45, 83.240.44.xxx
Re: Žádný volný kmitočet - Reagovat

Je jedno že jsou to německá rádia... Pokud budeš rušit jakýkoliv kmitočet, čítej s tím, že si koleduješ o pořádnej průser !!!

Roman, 29. srpna 2010, 11:24, 77.104.210.xxx
Žádnej volnej kmit. - Reagovat

Tudiž mam po prdeli .. Konec :(
Někde sem tady četl seznam kmitočtů, které se využívaj, pošlete mi posim někdo link?
A ještě mě napadlo, maj něco takového i němci? .. Že bych se popodíval a tam kde by bylo alepsoň volný nějaký kmitočty, na kterých by se fakt vysílat dalo .. :(
Honza, 29. srpna 2010, 12:51, [admin]
Re: Žádný volný kmitočet - Reagovat

No já bych si třeba zjistil, které z těch německých kmitočtů přenášení tu samou stanici a nejslabší z nich bez mrknutí oka přemáznul svým vysíláním, protože způsobená újma = nula.
Roman, 29. srpna 2010, 13:35, 77.104.210.xxx

Okukéj, hned co opravim Rádio, tak vyrazim ven Testovat stanice. Bohužel, žádnej Scanner nemam :( takže mi jako scanner slouží ráádio :D
tady je hlavně problém, že bydlim Dole na vesnici, tzv. že sem pod ostatníma barákama, tak co sem šel k baráku frekvenc byla volná, šel sem nahoru na vesnici, ejhle. už tam hráli němci na tý frekvenci, co vysílám já..
Crescenzio, 30. srpna 2010, 15:30, 85.207.219.xxx
Roman - Reagovat

Tak z toho by som si ťažkú hlavu nerobil. Pokiaľ stanica nehraje čisto Stereo a s RDS signálom, tak je to v pohode. Mal som podobný problém s ČRo3 - Vltava. Dole v dedine nehrala, ale na vyšnom konci hrala (ale nie stereo a nie s RDS) a nikto ma nikdy nechytil. Ale býval som Pánu Bohu za chrbtom na pomedzí Vysočiny a Železných hôr.
Roman, 30. srpna 2010, 23:19, 77.104.210.xxx
CoolRadio 96.9FM - Reagovat

Super, tak nakonec po dlouhodobém chození a chození sem zvolil frekvenci 96.9Mhz.
Na 97Mhz hrajou občasně němci, který v barácích naladit nejdou, jen venku na místech, kde by určo nikdo nestál a neladil :)

Akorád na 96.7 ČR Plzeň, ale to by neměl bejt problém :)


Honza, 31. srpna 2010, 08:19, [admin]
Re: CoolRadio 96.9FM - Reagovat

Pokud chceš přehledy vysílačů v ČR i významných vysílačů za našimi hranicemi, doporučuji publikaci Československého DX klubu http://www.dx.cz/modules.php?name=Shop&s_op=viewproductdetails&lid=21&cid=3
Leccos se dá sice najít i na netu, ale takhle uceleně a precizně zpracované nikoliv.
Roman, 31. srpna 2010, 12:56, 77.104.210.xxx

Vypadá to dost dobře :) .. Momentálně sem bez peněz :D .. Tak to koupim až o vejplatě :)
Disney, 17. února 2011, 17:12, 90.180.217.xxx
Zajímavé příhody ze Slovenska :-) - Reagovat

http://dennik.inet.sk/clanok/11049-zamestnancov-tu-sr-hnal-vidlami/

http://dennik.inet.sk/clanok/10581-pribeh-o-radioamaterovi-ktoreho-nepravom-obvinili-z-rusenia-televizie/

<<  < Starší příspěvky :: Novější příspěvky >  >>

Upozornění: Tato diskuze byla uzavřena. Do diskuze již nelze vkládat nové příspěvky.

  

  

  

(C) 1999-2014 Pira.cz